עורכי דין ומגשרים

יום ראשון, 26 במרץ 2023

"יש לי המון חובות ובעיות כלכליות": מס הכנסה ערך מבצע ביקורת בעסקים באזור חיפה ואלו ההסברים ששמעו המבקרים

 "יש לי המון חובות ובעיות כלכליות":

מס הכנסה ערך מבצע ביקורת בעסקים באזור חיפה ואלו ההסברים ששמעו המבקרים

משרד פקיד שומה חיפה ערך לאחרונה מבצע ביקורת ניהול ספרים בחיפה, קריית אתא, דלית אל כרמן ועוספיא. מטרת המבצע הייתה לבחון את רמת הציות להוראות ניהול ספרים ורישום הכנסות, לשמר ולהגביר את ההרתעה כנגד מעלימי מס ולהטמיע את אכיפת החוק לצמצום השימוש במזומן.

למבצע קדמה הכנה מדוקדקת שכללה מיפוי בשטח של העסקים המיועדים לביקורת, קניות ביקורת מקדימות ותצפיות. במסגרת המבצע נערכו ביקורות אצל 51 בתי עסק ונתגלו 6 מקרים של אי רישום הכנסות ו-3 מקרים של אי ציות להוראות ניהול ספרים. כמו כן נערכו 18 ביקורות של החוק לצמצום השימוש במזומן ונמצאו 2 הפרות בסכום כולל של 3,750 ₪. 

במהלך המבצע הגיעו המבקרים לאתר בניה בקריית אתא, שבו עבד חשמלאי. מבדיקת ספרי העסק של החשמלאי וחשבון הבנק שלו נמצא כי לא נרשמה העברה של 20 אלף ₪ מלקוח. כשנשאל החשמלאי מדוע לא רשם את ההכנסה השיב כי "מדובר על בחור שאני נמצא אתו בתביעה".

באתר בנייה אחר בעיר חיפה נמצא גנן שהחזיק בכרטיסי ביקור המעידים כי הוא מציע שירותי גינון, אולם הוא אינו מנהל תיק במס הכנסה ולא מדווח על הכנסותיו כלל. כשנשאל הגנן מתי החל לעבוד בעצמאי השיב כי החל לעבוד בתחילת השנה והוא אינו מדוח כי "יש לי המון חובות ובעיות כלכליות".

באתר בנייה בקריית אתא נמצא אדם נוסף שביצע עבודות גינון והחזיק בכרטיסי ביקור המציעים את שירותיו, אך הוא אינו מדווח על הכנסותיו ואינו מנהל תיק במס הכנסה. כשנשאל הגנן מדוע אינו מדווח השיב כי "התחלתי לעבוד כעצמאי חדש".

בביקורת שנערכה אצל מורה לנהיגה בחיפה נמצא כי המורה לא רשם בספרי העסק צ'ק על סך 1,360 ₪ שקיבל מלקוח והופקד בחשבון הבנק שלו. בתגובה אמר המורה לנהיגה כי "הפנקס היה ברכב השני שעליו אני מלמד ושכחתי לרשום".

מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה